CPR on the beach

top
Projekt: CPR on the Beach
Status: Zrealizowany
O Projekcie: Link do relacji:
Przejechaliśmy półwysep Helski od Pucka po Hel – każdego dnia realizowaliśmy pokazy ratownicze i szkolenia w innym miejscu. Do treningu ratowniczego zaprosiliśmy kitesurferów, instruktorów sportów wodnych, rowerzystów, wakeboarderów, żeglarzy i nurków.

Przez tydzień odwiedziliśmy camping Ekolaguna – Chałupy 5, Easy Surf & Kite Center na kultowym campingu Chałupy 6, wolontariuszy Niesfornej Fundacji Surferskiej Pomocy, przystań jachtową Akademii Jachtingu w Jastarni oraz centrum nurkowe Dive Land w Helu.

Wielki finał CPR on the Beach odbył się w Helu 17 lipca.

http://fundacjasafe.org/2015/07/start-cpr-on-the-beach/ http://fundacjasafe.org/2015/07/bezpiecznie-w-ekolagunie/
http://fundacjasafe.org/2015/07/chalupy-welcome-to-cpr/
http://fundacjasafe.org/2015/07/zeglujemy-ratowniczo-do-jastarni/
http://fundacjasafe.org/2015/07/final-cpr-on-the-beach-w-helu/
Koordynator: Miejsce:
Ane Piżl, Piotr Motyka. Półwysep Helski: Sławutówko, Chałupy, Jastarnia, Hel
Wolontariusze: Liczba beneficjantów
Jan Amenda, Piotr Amenda, Katarzyna Kocznur, Katarzyna Łoś, Marcin Łoś, Andrzej Matczyński, Justyna Motyka, Piotr Motyka, Ane Piżl, Ariel Szczotok, Monika Ziegler, Kornelia Ochel, Jan Łabza. ok.290 os, pracownicy Wake Projekt oraz wakeboarderzy, kite-surfingowcy, nurkowie, żeglarze, mieszkańcy m. Hel, turyści
Środki: Inne:
własne Projekt nie udałby się bez wielkiego zaangażowania partnerów – szczególnie centrum Nurkowego Dive Land w Helu.
Opis Projektu
W lipcu 2015 przeprowadziliśmy pełen słońca projekt CPR on the Beach.

Dlaczego? Bo pierwsza pomoc jest ważna, sexy, opalona, smakuje świetnym drinkiem i jest dla wszystkich. Myślisz że Ciebie to nie dotyczy? Jeśli masz przyjaciół, spędzasz aktywnie czas, podróżujesz z dzieciakami, surfujesz, żeglujesz – jesteś odpowiedzialny za życie swoich bliskich i kumpli.

W dniach 13-17 lipca nasz ratowniczo – szkoleniowy team na trasie od Pucka po Hel odwiedził spoty surfingowe, bazy nurkowe i przystanie żeglarskie z eventami ratowniczymi.

Start projektu odbył się w Sławutówku – Wake Projekt, jeden z najpiękniejszych spotów wakeboardowych 2.0 w Polsce. W cieniu XIX wiecznego parku i pałacu Belowów jest moc i energia tricków, przeszkód, wody i adrenaliny. W słabo wietrzne dni zjeżdżają tu nie tylko miłośnicy wakeboardu (ci są tu codziennie), ale też kitesurferzy z całego cypla. Sporty ekstremalne wyciskają szalone emocje, a żeby było bezpiecznie warto przy tym znać kilka podstawowych zasad. Jeśli coś pójdzie nie tak, skuteczna, prosta reakcja pozwoli przytrzymać przyjaciela przy życiu. Jak to zrobić?

Przez tydzień odwiedziliśmy camping Ekolaguna – Chałupy 5, Easy Surf & Kite Center na kultowym campingu Chałupy 6, wolontariuszy Niesfornej Fundacji Surferskiej Pomocy, przystań jachtową Akademii Jachtingu w Jastarni oraz centrum nurkowe Dive Land w Helu.

Wielki finał CPR on the Beach odbył się w Helu 17 lipca

Ratownicy Safe Water Safe Land to w znacznej części instruktorzy Emergency First Response – federacji szkolącej z zakresu pierwszej pomocy m.in. nurków PADI! Wraz z bazą nurkową Dive Land, OSP oraz WOPR przeprowadziliśmy akcję ratowniczą w Helu. Piloci życzą sobie tyle bezpiecznych lądowań co startów, nurkom życzymy tyle samo kontrolowanych i bezpiecznych powrotów na powierzchnię. A wszystkich zainteresowanych podwodną przygodą zapraszamy na stronę naszego partnera:
https://www.facebook.com/DiveLandNurkowanie

W realizacji projektu wspierają nas m.in.: Niesforna Fundacja Surferskiej Pomocy, Camping Chałupy 6, WakeProjekt, AdrenaLTika, Kluczka, Miasto Hel, Easy Surf & Kite Center, DiveLand, Kolibki Adventure Park Gdynia, Ekolaguna, Formoza, WOPR, OSP i Drukpoint.

Galeria zdjęć
hel8 hel7 DSC_1963 (2) chalupy2 chalupy3
ekolaguna12 ekolaguna11 ekolaguna10 ekolaguna3 ekolaguna4