Partnerzy

Ratownictwo opiera się na działaniach zespołowych, dlatego również tworząc Fundację otworzyliśmy się od samego początku na wymianę doświadczeń i współpracę z innymi organizacjami, które promują bezpieczeństwo, docierając do ludzi aktywnych, w tym żeglarzy, podróżników i surferów. Nawiązaliśmy porozumienie z Niesforną Fundacją Surferskiej Pomocy oraz International Paramedic Association. Zyskaliśmy również zainteresowanie amerykańskiej federacji Emergency First Response, a na pierwsze fundacyjne spotkanie list wyrażający poparcie przesłał nam polski Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Mamy ważne cele, mądrych, silnych i doświadczonych ludzi zaangażowanych w działania Fundacji oraz dobrych partnerów – i wciąż otwieramy się na kolejnych. Razem możemy dotrzeć na krańce świata!

W projekcie szkoleń w Tajlandii w 2017 wspiera nas portal Globtroter.pl. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do podróżników zainteresowanych wspieraniem naszych działań. Wszystkich aktywnych zapraszamy do zaglądania na Globtroter.

W działaniach krajowych intensywnie współpracujemy i szkolimy się od 2017 roku z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz . Zachęcamy do polubienia tych pasjonatów na FB i wspierania ich działań. W grupie działają nawigatorzy, ratownicy KPP, weterynarz oraz czworonożni ratownicy – psy poszukiwawcze.  Jednostka GRS OSP Nowy Sącz czynnie działa w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych na terenie otwartym, w miejscach katastrof budowlanych i komunikacyjnych, wspierając PSP i Policję w ich działaniach mających na celu ratowanie nie tylko ludzkiego życia.

Współpracujemy również i wspólnie działamy na rzecz bezpieczeństwa z firma Projekt AED. Prowadzą oni m.in. projekt PAD – program publicznego dostępu do defibrylacji, czyli zapewnienie możliwości korzystania z defibrylatorów AED w każdym miejscu i o każdej porze. NZK (nagłe zatrzymanie krążenia) jest jedną z głównych przyczyn śmierci w Europie. W Polsce dotyczy ok. 40 000 osób rocznie, a przeżywalność to tylko kilka procent. Szybka defibrylacja zwiększa szanse na przeżycie nawet do kilkudziesięciu procent.